Uspešno pridobljen evropski raziskovalni projekt

19.04.2011

Članica programa doc. dr. Mira Trebar, je s konzorcijem pridobila evropski projekt RFID-F2F, RFID from Farm to Fork. Projekt vključuje izvedbo pilota za vpeljavo tehnologije RFID v preskrbovalni verigi živil, z namenom informiranja potrošnika o izvoru, kakovosti in sestavi živil, ki se znajdejo na njegovi mizi. V štirih državah EU bo predstavljena sledljivost živil na naslednjih področjih:

• RIBA, Slovenija – Fonda.si d.o.o., Portorož;
  • VINO: Italija – Azienda Agricola, Španija-Viitivinicola del Ribeiro s.c.g.;
  • MESO: UK – The Bewdley Delicatessen Ltd.;
  • MLEKO, SIR: Belgija - Flander's FOOD.

Projekt bo omogočal združevanje regionalne/mednarodne proizvodnje, predelave, logistike, trgovine in potrošnika s podatkovnim sistemom, ki uporablja standardizirane rešitve za preverjanje pristnosti in izvedbo sledljivosti hrane.

Sodelujoče organizacije

• Fakulteta za računalništvo in informatiko, Univerza v Ljubljani, Ljubljana, Slovenija
  • PINT, Univerza na Primorskem, Koper, Slovenija